Beppe’den Wayana’ya Yolculuğumuz

B e p p e d e n W a y a n a y a Y o l c u l u ğ u m u z

Facebook
Twitter
LinkedIn

1 Nisan 2010 tarihinde başlayan BEPPE yolculuğumuzu 28 Şubat 2021 tarihinde yalnızca paket servisine odaklanan farklı bir formata taşıdık. Dünyanın en çok tüketilen yiyeceği olan pizzanın merkezinde olduğu BEPPE, yaklaşık on bir yıl boyunca bizim aile hayatımızın da merkezinde yer aldı. Pizzaya farklı bir kimlik kazandırmak için çok çalıştık, bu çalışmaların karşılığında bizimle çok güçlü, samimi bağlar kuran BEPPE dostları edindik.

 

2020 yılının sonlarında, yani hepimiz pandemi dönemine alışmaya çalışırken, BEPPE’yi bir bulut mutfak projesine dahil ettik. Yeni projenin başlangıç döneminin yıldızı olan BEPPE, misyonunu tamamladı ve bizim için başarılarla dolu bir dönemden sonra emekliliğe hak kazandı.

 

BEPPE’nin pizzanın yanı sıra çok güçlü olduğu bir başka alan da şarap menüsüydü. Pandemi dönemi restoran faaliyetlerinin durmasına sebep olunca, yasalar gereği paket satışa kapalı olan şarap servisimiz de ister istemez durdu. Yıllar içinde oluşan şarap konusundaki kavımız ve bilgimiz bir süreliğine kendi içine kapandı.

 

Ta ki 2022’ye kadar…

 

2014 yılında başladığımız şarap yolculuğumuzu artık WAYANA adını verdiğimiz yeni markamızla sürdürüyoruz. WAYANA, üzerinde yasadığımız toprakların kadim uygarlığı Hititlerden hafifçe değiştirerek ödünç aldığımız bir sözcük. Hitit dilinde şarap anlamına gelen bu sözcüğü hem yaptığımız işin baş rolünde yer aldığı hem de binlerce yıl öncesiyle olan bağlarımızı hatırlattığı için seçtik.

 

WAYANA’yı, yalnızca şarap servis eden bir mekân olmaktan ziyade şarap kültürüne değer verenlerin buluşma noktası gibi görmek istiyoruz. Çok geniş bir şarap seçkisi sunan, şarap bilgisini paylaşan ve kendi kurumsal dokumuzun ayrılmaz parçası olan sürekli öğrenmeyi konuklarımızın da benimsemesine öncelik veren, şaraba değer katan aksesuarları tanıtan ve kullanan, kendi topraklarımızın ürünlerini önemseyen ve öne çıkaran bir merkez olmak istiyoruz. Onun için küçük mekânımızı şarap aksesuarlarının, şarap ve gastronomi kitaplarının sergileneceği bölümlerle zenginleştirmek istiyoruz.

 

Çeşitli nedenlerle ülkemiz şarap üretimi yapmak konusunda gecikti. Ama özellikle son kırk yıldır, şaraba gönül veren yeni girişimcilerin, içmeye doyamayacağımız şaraplar ürettiğini gururla görüyoruz. Onların ürünlerini şarap severlerle buluşturmak için çok geniş bir menü servis ediyoruz. BEPPE’nin son zamanında seksen iki üretici tarafından üretilen şaraplara yer veren bir menüyle faaliyetimizi tamamlamıştık. WAYANA döneminde ulaşabildiğimiz bütün üreticileri kucaklayan bir menü hazırlamak niyetiyle yola çıktık.

 

WAYANA her kategoriden, her bütçeye uygun, hepsi zevkle içilen şaraplar, her şarapla uyumlu tapaslar sunuyor. Bizimle aynı heyecanı paylaşan bütün şarap severlere kapımız açık, bekliyoruz.

 

Katerina Monroe
Katerina Monroe

@katerinam •  More Posts by Katerina

Congratulations on the award, it's well deserved! You guys definitely know what you're doing. Looking forward to my next visit to the winery!