B l o g

viyana şarap evleri

Viyana Şarap Evleri

Bizim Kadıköy’deki şarap evimiz WAYANA, adıyla da Viyana’ya benzer. Bunun sebebi Hitit dilinde şarap anlamında kullanılan sözcüğün WIYANA olmasıdır. Biz kent adından uzaklaşmasını sağlamak için WAYANA’yı tercih ettik.

Şarap Yaşlanınca Nasıl Değişir?

Şarap alımının ezici bir çoğunluğunu hızlıca tüketmek için yaparız. Hangi şarabı alacağınızı seçerken kafanızda neyle ve ne zaman içeceğinizin ipuçları zaten vardır, ilk fırsatta da şarap bu görevini tamamlar. Bu gruptaki şaraplar rekoltesi açısından yakın tarihli yani 2-3 yıllık şaraplardır.

Alkolsüz Şarap

Alkol karşıtlığı, sıhhi gerekçelerle alkol içilememesi veya şarap içmek istediği halde alkolden ötürü uzak durulması gibi muhtelif gerekçelerle tüketicilerde ortaya çıkan bir alkolsüz şarap talebi olduğunu biliyoruz.

Şarapta Sahtecilik

Sahte şarap deyince hemen endişelenmeyin. Günlük kullanımda karşımıza çıkan şaraplardaki sahtecilikten değil koleksiyon değeri olan şaraplardaki sahtecilikten bahsedeceğiz.

Kalecik Karası

Kalecik Karası üzümünden şarap yapımının genç Cumhuriyet’in kuruluş yıllarına kadar uzanan ve kayıt altına alınmış bir tarihi var.

Şarapta Filtrasyon

Kimi şaraplarda şişenin dibine yaklaştıkça kadehe, sıvının yanı sıra, iri parçacıkların da geldiğine şahit oluruz.

Konuk Yazarlar

Filiz

Sokak hayvanlarının kendilerini güvende hissettikleri ama servisimizi ve konuklarımızı tedirgin etmemelerine özen gösterdiğimiz bir anlayış geliştirdik.

B ü l t e n e A b o n e O l

En yeni gelişmeler, ürünler ve indirimlerden ilk siz haberdar olun